olimpiada

Faworyci olimpiada Tokyo 2020

7 listopada 2018 0

faworyci tokyo 2020

Letnie Igrzyska Olimpijskiej w słynnym japońskim Tokio odbędą się już po raz 32. Jest to bardzo duża liczba, która na pewno zobowiązuje do wyprawienia jeszcze lepszych wraże niż te, które były dostarczane do tej pory. Do 2020 roku nie zostało już wcale tak wiele czasu, więc niebawem Japończycy będą mogli się pochwalić swoimi umiejętnościami w organizowaniu tak dużych imprez na miarę multidyscyplinarnych zawodów sportowych.

Jacy faworyci Tokyo 2020

W ostatniej edycji Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku w Brazylii najwięcej powodów do świętowania miały przede wszystkim Stany Zjednoczone. Łącznie zdobyły 46 złotych medali, 37 srebrnych oraz 38 brązowych, co daje razem aż 121 krążków. Ze zdecydowanie mniej imponującym wynikiem na drugim miejscu znalazła się Wielka Brytania. Ta posiada na swoim koncie zaledwie, w porównaniu do Stanów Zjednoczonych, 27 złotych medali, 23 srebrne oraz 17 brązowych. Całościowa liczba zebranych medali wynosi 67. Ostatnie miejsce na podium przypadło wówczas dla Chin. Reprezentanci zdobyli tylko jedne złoty medal mniej od Wielkiej Brytanii. Natomiast srebrnych 18 oraz brązowych 26 – w tym przypadku więcej od Wielkiej Brytanii. Co z Polakami? Polska znalazła dla siebie miejsce na pozycji 33. Z Rio de Janeiro wrócono łącznie z 11 medalami w tym 2 złote, 3 srebrne oraz 6 brązowych. Pierwszą dziesiątkę zamykała Australia, która zdobyła w sumie 29 wszystkich medali. Złożyło się na to 8 złotych, 11 srebrnych oraz 10 brązowych.

Poprzednia olimpiada letnia

Igrzyska Olimpijskiej, które rozegrały się w 2016 roku miały miejsce w Rio de Janeiro w Brazylii. Było to zapewne wielkie wydarzenie dla całej Ameryki Południowej z racji faktu organizowania po raz pieszy Igrzysk Olimpijskich na tym kontynencie. Wcale lepszą statystyką nie może się pochwalić sąsiedni kontynent, czyli Ameryka Łacińska, która miała możliwość organizowania Igrzysk zaledwie dwa razy. Dlatego był to wielki zaszczyt nie tylko dla samej Brazylii ale również dla całego kontynentu, jakim jest Ameryka Południowa. W przypadku Japonii wcale nie będzie gorzej. Japończycy już od dawna słaną z zamiłowania do dokładności oraz szczegółowości, dlatego na pewno zadbają o każdy najmniejszy detal tylko po to, aby cała impreza wyszła najlepiej, jak tylko może.

Wszystko wskazuje na to, że walka o złoto w Japonii będzie kolejnym ciekawym widowiskiem, na którym możliwe, że swój wielki sukces powtórzą Stany Zjednoczone, które pozsotawiły konkurencję daleko w tyle. Jednak zawsze można spodziewać się wielu niespodzianek.

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *